Hírlevelek
Regisztráció

Fókuszban

Orvosok a hálón
Orvosok
Dr.Radeczky Éva
Kérdezzen!




Dr.Radeczky Éva
Pest


 Tegye fel kérdését!

Az Ön e-mail címe:


* A kérdése és az orvos válasza a honlapon nyilvánosságra kerül. Az e-mail címe nem kerül ki a weboldalra.

Kérjük, olvassa le az alábbi képen látható szót, és írja be az alatta található mezőbe!
Ha nem olvashatóak a betűk, kérjen másik kódot az "Új képet kérek!" linkre kattintva. Ez védelmet biztosít az automatizált üzenetek és a kéretlen reklámleveleket küldő programok ellen.

captcha

Új képet kérek!

25331
szeretném meg kérdezni a doktor nőt hogy mitől van az hogy fáj néha a melkasom ,ugy egy pontba általába ,ésutánna rosszul lét jön rám ,és gyorsul a pulzusom, hányinger ,szédülés ,és van amikor kiütések lesznek csalán szerü .köszönöm várom válaszát
Tisztelt Kérdező!
Sajnos ennek alapján ne tudok választ adni, mert nagyon sok betegség okozhat ilyet. Ezek nagy része nem is tüdőbetegség. Szerinte, a háziorvosánál kezdje a kivizsgálást.
Tisztelettel Dr. Radeczky Éva

25107
Kedves Doktornő!
Tajti Bernadett vagyok ,áprilisban töltöm be a 20. életévemet. E hónap 9.-én (vasárnap) megbetegettem.Tüneteim:láz,hasmenés,hányinger,majd hányás.Ez eltartott szerdáig,12.-ig.Közben kedden (11.-én) kiütések jöttek ki rajtam. Rettenetes égő,viszkető,piros,kicsit kidudorodó foltok lettek a mellem aljától a köldökömig. Csütörtökön elmentem bőrgyógyászhoz. A státusza: hason számos viszkető,erythemás,elvált, infiltrált papula. A fenekembe kaptam egy inekciót(suprastin),rá kb. 10 percre a gyógyszertárban elájultam. A doktornő felírt 1 kenőcsöt (advantan),1 tüsfürdőt (dermed) és 1 gyógyszert (xyzal) ,nem tudta,hogy mitől van a kiütés. Szedtem a gyógyszert,kentem magam a kenőccsel és a tüsfürdővel fürödtem.Semmi mást nem kentem magamra és nem fújtam magamra semmi parfümöt . A hasamon kezd halványulni és a kenőcs javít a viszketésen. De a kiütés kb. két napja kijött az oldalamon és a hátamon is enyhébb formában.
Ha az számít, a tejet nagyon szeretem és sokat iszok belőle,de még nem volt ilyen panaszom ezelőtt. A lázas betegségem alatt nem ittam semmi mást csak teát,a hasmenés miatt. Gyógyszerallergiám nincs és tudtommal nem vagyok allergiás semmire, ilyenem még soha nem volt. Keresztanyámnak szoktak ilyen kiütései lenni,elmondása szerint előjön és sokáig megmarad,majd magától elmúlik,s nem használ rá neki semmi. Azt mondta,hogy örököltem tőle. Mások szerint lehet a mosópor,vagy atka is,de sajnos nem jutok semmire...
Nem tudom ,hogy mit tegyek,menjek allergia vizsgálatra,vagy újra bőrgyógyászhoz!? Tehetetlennek érzem magam,mert nem tudom hogy mitől van ez a kiütés!?
Válaszát előre is nagyon szépen megköszönöm és hogy elolvasta levelemet.!!!
Köszönettel: Detti
Tisztelt Kérdező! Én is ezeket akérdéseket vetném fel, ha egy ilyen beteggel találkkozom, de alegvalószinűbbnek azt tartom, hogy az a virus okozza a kiütéseket ami a hasmenéses , hányós nyavalyát okozta.
Amig ettől teljesen meg nem szabadul , addig jöhetnek a kiütések. Ez az én verzióm a tüneteivel kapcsolatban.Pár napos tünetekkel még ne menjen sehova, figyelje magát, nivel lehet kapcsolatban és aztán menjen vizsgálatra.
Tisztelettel Dr. Radeczky Éva

25106
Kedves Doktornő!
Tajti Bernadett vagyok ,áprilisban töltöm be a 20. életévemet. E hónap 9.-én (vasárnap) megbetegettem.Tüneteim:láz,hasmenés,hányinger,majd hányás.Ez eltartott szerdáig,12.-ig.Közben kedden (11.-én) kiütések jöttek ki rajtam. Rettenetes égő,viszkető,piros,kicsit kidudorodó foltok lettek a mellem aljától a köldökömig. Csütörtökön elmentem bőrgyógyászhoz. A státusza: hason számos viszkető,erythemás,elvált, infiltrált papula. A fenekembe kaptam egy inekciót(suprastin),rá kb. 10 percre a gyógyszertárban elájultam. A doktornő felírt 1 kenőcsöt (advantan),1 tüsfürdőt (dermed) és 1 gyógyszert (xyzal) ,nem tudta,hogy mitől van a kiütés. Szedtem a gyógyszert,kentem magam a kenőccsel és a tüsfürdővel fürödtem.Semmi mást nem kentem magamra és nem fújtam magamra semmi parfümöt . A hasamon kezd halványulni és a kenőcs javít a viszketésen. De a kiütés kb. két napja kijött az oldalamon és a hátamon is enyhébb formában.
Ha az számít, a tejet nagyon szeretem és sokat iszok belőle,de még nem volt ilyen panaszom ezelőtt. A lázas betegségem alatt nem ittam semmi mást csak teát,a hasmenés miatt. Gyógyszerallergiám nincs és tudtommal nem vagyok allergiás semmire, ilyenem még soha nem volt. Keresztanyámnak szoktak ilyen kiütései lenni,elmondása szerint előjön és sokáig megmarad,majd magától elmúlik,s nem használ rá neki semmi. Azt mondta,hogy örököltem tőle. Mások szerint lehet a mosópor,vagy atka is,de sajnos nem jutok semmire...
Nem tudom ,hogy mit tegyek,menjek allergia vizsgálatra,vagy újra bőrgyógyászhoz!? Tehetetlennek érzem magam,mert nem tudom hogy mitől van ez a kiütés!?
Válaszát előre is nagyon szépen megköszönöm és hogy elolvasta levelemet.!!!
Köszönettel: Detti

24887
Tisztelt Doktornő!
Én 46 éves nő vagyok, a fő problémám, hogy bármilyen gyógyszert szedek be, néha már az első esetben, néha hosszabb idő után de rosszul érzem magam. Több éve kell már a vérnyomásomra és a szapora pulzusomra gyógyszert szednem. Kb. 20 féle gyógyszert probáltunk ki, de most már az első új gyógyszer beszedése után általában hasonló tüneteket tapasztalok magamon: remegés, rángatózás, nehézlégzés ami átmegy fulladásba, hátfájás, mellkasi fájás a mell alatti részen, általános rossz közérzet, fáradság, erős szívdobogás érzés.
Régebben ilyenkor abbahagytam azt a gyógyszert amit szednem kellett és akkor átmenetileg jobban lettem, de később ismét magas lett a vérnyomásom és szapora a pulzusom.
A fenti panaszaimra nyugtatokat, szorongás csökkentőket kaptam, tavaly novemberben még a kórházban is voltam, a pszichiátrián, de azt ott kapott gyógyszerek sem hozták meg az javulásomat.
Ha beveszem azokat a gyógyszereket, amiknek javítani kellene a kedélyállapotomon, a hátfájás, nehézlégzés, szapora pulzus gyötör, az első időben hatottak a gyógyszerek, sokat pihentem, aludtam, de igazán nem voltam jól. Később amikor csökkentette az orvosom az adagot jobban lettem néhány napra, de azután újra kezdődőtt minden előlről.
Az lenne a kérdésem, hogy nem lehet-e azt, hogy valamilyen gyógyszerallergiám van. Megnéztem az általam szedett gyógyszerek összeteveőit, szinte mindegyikben van magnézium sztearát. Ha olyan vérnyomás csökkentőt szedtem, amiben nem volt, akkor a mellette szedett nyugtatóban volt. Bár lehet, hogy nem ez a megoldás, mivel probálkoztam természétes anyagokat tartalmaző készítményekkel is (valeriana), valamint homeopátiás gyógyszerekkel is, de nem voltam ezektől sem jól.
Kérem adjon tanácsot! Szinte munkaképtelen vagyok már két éve, nem látszik rajtam, hogy ilyen problémám van, mert ha nem érzem jól magam nem megyek emberek közé. A szembetünő csak a mindig karikás szemem.
Reménykedve várom válaszát. T. D. V.
Kedves Kérdező!
Sajnos nem tudok okos vagy előrevivő tanácsot adni, mert azt hiszem hogy az Önt kezelő orvosok jobban látják a problémát!
Nem allergia a tünet az biztos, mert az teljesen más tünetekkel jár. Minden gyógyszerre, gyógyszercsoportra nincs allergia.
Ha valamire gyanakszik mégis, akkor találni kell olyan gyógyszert,ami azt a bizonyos anyagot nem tartalmazza! Tisztelettel Dr. Radeczky Éva

23953
Tiszteletem! Nekem egy olyan problémám lenne, hogy használtam Persil mosóport és kijött tőle az ekcémám. Most már áttértem másikra, de kb. egy hete tele vagyok kiütésekkel. A lábamon, karomon, hasamon és a nyakamon jött elő. Van-e erre valami jó kenőcs? Eddig én az alcema kenőcsöt használtam, nagyon jó, csak úgy tudom, hogy nagy felületen nem lehet alkalmazni. Mi a tanácsa menjek el bőrgyógyászhoz? Nekem az a véleményem (mert már voltam többször ott), hogy felírnak mindenféle kenőcsöt és semmi nem használ. Ezért fordultam önhöz. Remélem tud segíteni, mert elég kellemetlen, egyre jobban terjed, és viszket is. Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelt Kérdező!
igen, általában ez a helyzet. A jó bőrgyógyász, vagy allergológus meg elkezd utánajárni, hogy mi is okozhatja a tüeneteket. Nagyon sok belszervi dolog van, aminek bőrön vannak ilyen lárványos és kelemetlen jelei. Úgyhogy én javasolnám, hogy azért vizsgáltassa ki magát.
tisztelettel dr. Radeczky éva

Összesen: 26 oldal
45678910111213


Bemutatkozás      Szolgáltatások      Rendelő      Kérdezzen!

Dr.Radeczky Éva

tüdőgyógyászat, allergológia-klinikai immunológia, háziorvostan, klinikai farmakológia

Szponzorált hirdetések